

12oz PE Coated DW Coffee Cup / Kraft – 20 Sleeves per Ctn
SKU: 5544-1
- Description
- Additional information
Description
12oz Double Wall Cup – standard paper cup, PE lined for moisture barrier. Outer layer made from brown kraft paper.Qty (25 Cups)
Additional information
| Weight | 0.44 kg |
|---|---|
| Dimensions | 9.5 × 9.5 × 46 cm |
| Format | Double Wall |
| Capacity | 340ml (12oz) |
| Brand | Greenmark |
| Colour | Natural/Kraft |
| Item Contents Desc | 500, Cup(s) |
| Material | PE Coated Board |
- Description
- Additional information
Description
12oz Double Wall Cup – standard paper cup, PE lined for moisture barrier. Outer layer made from brown kraft paper.Qty (25 Cups)
Additional information
| Weight | 0.44 kg |
|---|---|
| Dimensions | 9.5 × 9.5 × 46 cm |
| Format | Double Wall |
| Capacity | 340ml (12oz) |
| Brand | Greenmark |
| Colour | Natural/Kraft |
| Item Contents Desc | 500, Cup(s) |
| Material | PE Coated Board |




