


8oz Greenmark Coffee Cup PE Coated DW Cup/Kraft 90mm
SKU: 5543-20
- Description
- Additional information
Description
8oz Double Wall Cup – standard paper cup, PE lined for moisture barrier. Outer layer made from Brown Kraft. This cup has a wider top to fit same lid as 12 and 16oz.Qty (500 Cups)
Additional information
| Weight | 7.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 37 × 36 cm |
| Material | Paperboard |
| Format | Cup, Double Wall |
| Brand | Greenmark |
| Colour | Natural/Kraft |
| Capacity | 227ml (8oz) |
| Contents L, W, H | 90mm |
| Item Contents Desc | 500 |
- Description
- Additional information
Description
8oz Double Wall Cup – standard paper cup, PE lined for moisture barrier. Outer layer made from Brown Kraft. This cup has a wider top to fit same lid as 12 and 16oz.Qty (500 Cups)
Additional information
| Weight | 7.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 37 × 36 cm |
| Material | Paperboard |
| Format | Cup, Double Wall |
| Brand | Greenmark |
| Colour | Natural/Kraft |
| Capacity | 227ml (8oz) |
| Contents L, W, H | 90mm |
| Item Contents Desc | 500 |


