

PET Dome Lid with Die Cut Hole Fits 98mm Cup 1000pc/ctn
SKU: 5566-1
- Description
- Additional information
Description
Clear dome lid with die-cut hole made from PET for 98mm PETB cups.
Suitable for cold foods only up to 60 degrees C.
Flat lid without hole, straw free lid and dome lid without hole also available.Qty (100 Lids)
Additional information
| Weight | 0.44 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 10.5 × 10.5 cm |
| Format | Lid |
| Material | PET |
| Colour | Clear/Transparent |
| Brand | Greenmark |
| Contents L, W, H | 98mm |
| Capacity | 98mm |
You may also like
- Description
- Additional information
Description
Clear dome lid with die-cut hole made from PET for 98mm PETB cups.
Suitable for cold foods only up to 60 degrees C.
Flat lid without hole, straw free lid and dome lid without hole also available.Qty (100 Lids)
Additional information
| Weight | 0.44 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 10.5 × 10.5 cm |
| Format | Lid |
| Material | PET |
| Colour | Clear/Transparent |
| Brand | Greenmark |
| Contents L, W, H | 98mm |
| Capacity | 98mm |





