


Black Nitrile Heavy Duty Glove Powder Free – XL
SKU: 6444-10
- Description
- Additional information
Description
Black Nitrile Heavy Duty Glove Powder Free – XLQty (1000 Pairs)
Additional information
| Weight | 7.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26.5 × 25 × 42 cm |
| Material | Nitrile (Synthetic) |
| Format | XL |
| Brand | MaxValu |
| Purpose | Heavy Duty |
| Feature | Powder Free |
| Colour | Black |
- Description
- Additional information
Description
Black Nitrile Heavy Duty Glove Powder Free – XLQty (1000 Pairs)
Additional information
| Weight | 7.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26.5 × 25 × 42 cm |
| Material | Nitrile (Synthetic) |
| Format | XL |
| Brand | MaxValu |
| Purpose | Heavy Duty |
| Feature | Powder Free |
| Colour | Black |


