


16oz PE Coated DW Coffee Cup/Kraft
SKU: 5545-20
- Description
- Additional information
Description
16oz Double Wall Cup – standard paper cup, PE lined for moisture barrier. Outer layer made from brown kraft paper.Qty (500 Cups)
Additional information
| Weight | 11.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 44.5 × 64.5 × 36.5 cm |
| Material | Paperboard |
| Capacity | 454ml (16oz) |
| Format | Double Wall |
| Brand | Greenmark |
| Colour | Natural/Kraft |
| Item Contents Desc | 500 |
- Description
- Additional information
Description
16oz Double Wall Cup – standard paper cup, PE lined for moisture barrier. Outer layer made from brown kraft paper.Qty (500 Cups)
Additional information
| Weight | 11.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 44.5 × 64.5 × 36.5 cm |
| Material | Paperboard |
| Capacity | 454ml (16oz) |
| Format | Double Wall |
| Brand | Greenmark |
| Colour | Natural/Kraft |
| Item Contents Desc | 500 |

