


Greenmark Coffee Cup 8oz PE Coated SW Cup/Plain White 90mm
SKU: 5540-20
- Description
- Additional information
Description
8oz Single Wall Cup – standard paper cup, PE lined for moisture barrier. Plain White. This cup has a wider top to fit same lid as 12 and 16oz.Qty (1000 Cups)
Additional information
| Weight | 8.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45.5 × 46 × 37 cm |
| Material | PE Coated Board |
| Capacity | 227ml (8oz) |
| Format | Cup, Single Wall |
| Brand | Greenmark |
| Colour | White |
| Contents L, W, H | 90mm |
| Item Contents Desc | 1000 |
You may also like
- Description
- Additional information
Description
8oz Single Wall Cup – standard paper cup, PE lined for moisture barrier. Plain White. This cup has a wider top to fit same lid as 12 and 16oz.Qty (1000 Cups)
Additional information
| Weight | 8.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45.5 × 46 × 37 cm |
| Material | PE Coated Board |
| Capacity | 227ml (8oz) |
| Format | Cup, Single Wall |
| Brand | Greenmark |
| Colour | White |
| Contents L, W, H | 90mm |
| Item Contents Desc | 1000 |



