


Black Nitrile Heavy Duty Glove Powder Free – L
SKU: 6442-10
- Description
- Additional information
Description
Black Nitrile Heavy Duty Glove Powder Free – LQty (1000 Pairs)
Additional information
| Weight | 7.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 24.5 × 41.5 cm |
| Material | Nitrile (Synthetic) |
| Format | Large |
| Brand | MaxValu |
| Purpose | Heavy Duty |
| Colour | Black |
| Feature | Powder Free |
- Description
- Additional information
Description
Black Nitrile Heavy Duty Glove Powder Free – LQty (1000 Pairs)
Additional information
| Weight | 7.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 24.5 × 41.5 cm |
| Material | Nitrile (Synthetic) |
| Format | Large |
| Brand | MaxValu |
| Purpose | Heavy Duty |
| Colour | Black |
| Feature | Powder Free |


