

Black Nitrile Heavy Duty Glove Powder Free – L
SKU: 6442-1
- Description
- Additional information
Description
Black Nitrile Heavy Duty Glove Powder Free – LQty (100 Pairs)
Additional information
| Weight | 0.69 kg |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 13 × 8 cm |
| Material | Nitrile (Synthetic) |
| Format | Large |
| Brand | MaxValu |
| Purpose | Heavy Duty |
| Colour | Black |
| Feature | Powder Free |
- Description
- Additional information
Description
Black Nitrile Heavy Duty Glove Powder Free – LQty (100 Pairs)
Additional information
| Weight | 0.69 kg |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 13 × 8 cm |
| Material | Nitrile (Synthetic) |
| Format | Large |
| Brand | MaxValu |
| Purpose | Heavy Duty |
| Colour | Black |
| Feature | Powder Free |




