


Blue Nitrile Gloves Powder Free – M
SKU: 6510-10
- Description
- Additional information
Description
Blue Nitrile Gloves Powder Free – MQty (1000 Pairs)
Additional information
| Weight | 4.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 22.5 × 24 cm |
| Material | Nitrile (Synthetic) |
| Format | Medium |
| Brand | MaxValu |
| Feature | Powder Free |
| Colour | Blue |
| Purpose | TGA Approved |
- Description
- Additional information
Description
Blue Nitrile Gloves Powder Free – MQty (1000 Pairs)
Additional information
| Weight | 4.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 22.5 × 24 cm |
| Material | Nitrile (Synthetic) |
| Format | Medium |
| Brand | MaxValu |
| Feature | Powder Free |
| Colour | Blue |
| Purpose | TGA Approved |

