

Blue Nitrile Gloves Powder Free – M
SKU: 6510-1
- Description
- Additional information
Description
Blue Nitrile Gloves Powder Free – MQty (100 Pairs)
Additional information
| Weight | 0.38 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 11 × 6 cm |
| Material | Nitrile (Synthetic) |
| Format | Medium |
| Brand | MaxValu |
| Feature | Powder Free |
| Colour | Blue |
| Purpose | TGA Approved |
- Description
- Additional information
Description
Blue Nitrile Gloves Powder Free – MQty (100 Pairs)
Additional information
| Weight | 0.38 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 11 × 6 cm |
| Material | Nitrile (Synthetic) |
| Format | Medium |
| Brand | MaxValu |
| Feature | Powder Free |
| Colour | Blue |
| Purpose | TGA Approved |





